
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2 nF |
| Voltage Rating (DC) | 56 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 40 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 110 V |
| Varistor Voltage | 68 V |
| Surge Energy Rating | 9 J |
| Peak Surge Current | 1 kA |
Stock: 274
Distributors
pcbx
Unit Price$0.59933
Ext.Price$0.59933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.59933 | $0.59933 |
| 10 | $0.47635 | $4.76350 |
| 25 | $0.43275 | $10.81875 |
| 50 | $0.39314 | $19.65700 |
| 100 | $0.35715 | $35.71500 |
